Prawo spadkowe

CZYM JEST PRAWO SPADKOWE?

Dział prawa cywilnego regulujący zasady nabywania praw i obowiązków majątkowych po osobie zmarłej (spadkodawcy) przez spadkobierców i inne osoby. Najważniejsze przepisy prawa spadkowego materialnego zawarte są w kodeksie cywilnym, począwszy od art. 922. Najczęstsze sprawy spadkowe dotyczą: stwierdzenia nabycia spadku, działu spadku oraz zachowku (i wydziedziczenia). Przepisy proceduralne zawarte są w kodeksie postępowania cywilnego.


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH POTRZEBUJĄCYCH POMOCY PRAWNEJ W ZAKRESIE PRAWA SPADKOWEGO.

Świadczymy kompleksową i fachową pomoc prawną w sądzie i poza nim.
Rozwiązujemy problemy w sprawach od najbardziej skomplikowanych do najprostszych.
Specjalizujemy się w reprezentacji procesowej w sprawach:

  • o stwierdzenie nabycia spadku (na podstawie ustawy bądź testamentu)
  • o dział spadku
  • o zachowek
  • o wydziedziczenie
  • dotyczących zapisu windykacyjnego

Wspieramy naszych Klientów w sprawach spadkowych wszelkiego typu.

Kompetencje naszego zespołu w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem są gwarancją naszej skuteczności.

Wymienione typy spraw to tylko kluczowe obszary, którymi zajmujemy się w naszej codziennej pracy w kancelarii. W każdej innej sprawie prosimy o KONTAKT, doradzimy, jakie kroki najlepiej i najbezpieczniej podjąć.

Jeśli Tobie lub komuś kogo znasz potrzebna jest pomoc prawna w jakimkolwiek zagadnieniu dotyczącym prawa spadkowego, SKONTAKTUJ SIĘ z naszą kancelarią, by dowiedzieć się, jak możemy pomóc. Pamiętaj: każda sprawa jest inna, a komplikacje mogą pojawić się na każdym etapie. Postaw na zawodowstwo; rada najbliższych, nawet udzielona w najlepszej wierze, nie zawsze musi okazać się właściwa i przynieść oczekiwane skutki.


STRATEGIĘ DZIAŁAŃ ZAWSZE USTALAMY WSPÓLNIE Z KLIENTEM

Bazując na naszej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu doskonale zdajemy sobie sprawę z indywidualnych uwarunkowań każdej sprawy. Podczas pierwszego spotkania zapoznajemy się szczegółowo ze sprawą i przedstawiamy możliwe do realizacji scenariusze oraz wiążące się z nimi szanse i konsekwencje. Strategię działań zawsze ustalamy wspólnie z Klientem. Na każdym etapie postępowania obszernie informujemy o jego przebiegu.
Bezpieczeństwo i satysfakcja naszych klientów są dla nas priorytetem.


Aby zapoznać się z metodą naszej pracy, podejściem do klienta i specjalizacjami zobacz: KANCELARIA ADWOKACKA