Dlaczego my

WIEMY JAK POMÓC:

 • WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

  10-cioletnia praktyka w skutecznym reprezentowaniu Klientów.

  Kancelaria Acta Vera pierwotnie miała swoją siedzibę przy ul. Łąkowej 11 w Łodzi i była wówczas jednoosobowo prowadzona przez adw. Marcina Komorowskiego, w jednym niedużym pomieszczeniu. Skromne początki nie przeszkodziły jednak w jej dalszym rozwoju. W 2009 roku Kancelaria przeniosła się do pomieszczenia dwupokojowego, by w 2010 roku, już jako sześcioosobowy zespół, przenieść się do dużego lokalu przy ul. Piotrkowskiej 130. Dalszy rozwój Kancelarii i blisko trzykrotne zwiększenie liczebności członków zespołu, wymusiło w 2013 roku przeprowadzkę do nowej, większej siedziby przy ul. Nawrot 4 lok. 4 w Łodzi, gdzie działa ona do dzisiaj.

  Ilość spraw prowadzonych przez Kancelarię Acta Vera daje gwarancję znajomości zagadnień zarówno prawnych jak również praktycznych. Nasza Kancelaria od początku wyraźnie sprofilowana do obsługi osób fizycznych, cieszy się zaufaniem rosnącej liczby Klientów, ponieważ na ogół informacja o nas dociera do zainteresowanych „pocztą pantoflową”, zaś Klienci zwykle zwracają do nas w razie konieczności uzyskania pomocy w sprawach sądowych.

 • INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

  Każdorazowa indywidualna analiza przypadku i propozycja najlepszego, bezpiecznego rozwiązania.

  Przygotowanie wszelkich pism poprzedzają rozmowy z Klientem, od którego uzyskujemy konkretne informacje przydatne w sprawie. Rozumiemy przez to zarówno to, o czym Klient nam powie, jak i to, o co Klienta sami zapytamy – nierzadko bowiem ktoś nieobeznany z prawem nie ma wiedzy, że argumenty które przemawiają na jego korzyść, ma w garści. Gotowe pismo Klient otrzymuje na skrzynkę elektroniczną, wraz z wiadomością SMS, że takie pismo zostało wysłane. Dodatkowo zwykle przed każdym terminem rozprawy przygotowujemy Klienta pod kątem obszaru zainteresowania sądu, tak aby zapewnić maksimum pewności co do przebiegu rozprawy.

  Dodatkowa istotna kwestia – zawsze staramy się, aby Klient czuł się dobrze z naszym stanowiskiem. Nie narzucamy określonego, sztywnego i niezmiennego podejścia do sprawy a zamiast tego – analizujemy to, w jaki sposób uwypuklić najważniejsze argumenty tak, aby Klient czuł się w sprawie w zgodzie z sobą, był autentyczny. Tego typu działania nie tylko podnoszą komfort po stronie Klienta, ale również wpływają korzystnie na szanse wygranej. Ta bowiem zależy od przekonania sądu do swoich racji, a nie jest to możliwe, jeśli strona w swoim twierdzeniu czy stanowisku jest niewiarygodna.

 • WYSOKA SKUTECZNOŚĆ

  Usatysfakcjonowani Klienci, wygrane sprawy, korzystne orzeczenia sądów.

  Kwestia wygranej to kwestia analizy stanu faktycznego sprawy oraz spodziewanego rozstrzygnięcia, jakie miałoby miejsce przy przeciętnej aktywności strony, a następnie porównanie hipotetycznego orzeczenia które w takimi wypadku by zapadło z tym, co ramach orzeczenia bądź ugody, udałoby się osiągnąć z naszą pomocą. Z tego względu szarlatanerią byłoby stwierdzenie, że każdą sprawę zawsze można w 100% wygrać, np. uzyskując pełną żądaną kwotę bądź całkowite oddalenie powództwa. To oczywiście często się zdarza, jednak w wielu wypadkach wygrana to po prostu uzyskanie więcej, niż uzyskałoby się przy przeciętnym podejściu strony, albo konieczność ustępstw mniejszych, niż takie, jakie mogłyby przy takim podejściu zostać orzeczone. To co gwarantujemy, to uczciwą ocenę szans na określone rozstrzygnięcie. W tym ujęciu wypadki kiedy nie uzyskujemy zamierzonego rezultatu już w pierwszej instancji należą do niewielkiego odsetka ogółu prowadzonych spraw; z drugiej strony zdarza się również, że uzyskujemy więcej, niż zakładaliśmy (zwykle na skutek „daru losu” w postaci złej strategii drugiej strony bądź jej opieszałości czy schematyzmu), chodzi jednak o to, aby tego typu błędy w porę dostrzec i umiejętnie wykorzystać. Z tego względu, możemy zapewnić, że jesteśmy skuteczni, zyskując sympatię i szacunek naszych Klientów.

 • ZAANGAŻOWANIE

  Pełne zaangażowanie w sprawę Klienta, aż do jej szczęśliwego finału.

  Gwarantujemy pełne zaangażowanie w sprawę. To nasz znak firmowy, do którego przywiązujemy szczególną wagę i dzięki któremu udało nam się dynamicznie rozwijać na ewoluującym i coraz bardziej konkurencyjnym rynku usług prawniczych. W sprawę zawsze zaangażowanych jest dwoje prawników (zwykle adwokatów), z których każdego Klient zna osobiście jeszcze przed terminem rozprawy. Jest to o tyle istotne, że nierzadko charakter spraw jest ściśle osobisty i zbudowanie zaufania między Klientem a adwokatem jest niezbędne dla prawidłowego prowadzenia sprawy.

  W sytuacjach nagłych jest możliwość kontaktu z adwokatem nawet w weekend; w razie gdyby pojawiły się problemy prawne inne niż wynikające z dotychczas powierzonej sprawy, również pomagamy, nie bacząc na ramy dotychczasowej sprawy, w ramach „parasola ochronnego” jaki od pierwszego dnia współpracy roztaczamy nad Klientem. fotolia_60910379-dlaczegomy

POTRZEBUJESZ POMOCY LUB PORADY PRAWNEJ?

Nie warto zwlekać i narażać się na niepotrzebny stres, a często również niechciane konsekwencje dla siebie i bliskich.
Jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów – zapraszamy do KONTAKTU.